Täitesüstid

Esteetilisi mittekirurgilisi meditsiinilisi protseduure teostab Gea Koppel N08437

Vanemaks saades väheneb nahas olev naturaalse kollageeni ja elastiini hulk, sest rakkude võimekus neid noorendavaid aineid toota väheneb. Nahk muutub kuivemaks, õhemaks ega suuda enam endise võimekusega taastuda. Sündides on meie kehas palju hüaluroonhapet, kuid vananedes hüaluroonhappe varud kehas vähenevad ning nahk saab vähem tuge, mille tulemusel tekivad kortsud ja jooned.

Nahale volüümi lisades, kortse ja vagusid tõstes ja siludes muutub inimese välimus värskemaks ja nooruslikumaks. Täitesüste kasutatakse kortsude täitmiseks, näojoonte korrigeerimiseks ja naha noorendamiseks.

Täitesüstide peamiseks koostisaineks on hüaluroonhape – see sisaldub kõigis elavates organismides ning tema ülesandeks on siduda vett, anda nahale toonus ja elastsus. Just seetõttu tekitavad täitesüstid enamasti kohese liftingu – efekti, andes välimusele värskust, volüümi ning toonust. Tulemus on tasane ja loomulik. Preparaat sisaldab ka tuimestavat ainet, mis teeb süstimise peaaegu valutuks.

Spetsiaalsete huulte täiteainetega saab protseduure teostada ka huultel. Tänapäeva kvaliteetsed täiteained on valmistatud hüaluroonhappest, mis on kehas looduslikult esinev aine ning seeläbi on sellega teostatavad protseduurid palju turvalisemad kui varasemalt.

 

broneerimine

Täitesüstide suurimaks eeliseks on kättesaadavus igaühele. Protseduur on soodne, kiire ning esmane tulemus on enamasti kohe näha. Täitesüstid ei sega elurütmi, seega võib tööle minna kohe peale protseduuri. Kuigi mõnel patsiendil võib tekkida süstekohta kergepaistetus või valulikkus, siis see möödub paari päevaga ja lõpptulemus on näha jubanädalaga.

Kortsude ravi täitesüstidega hõlmab reeglina pisikese süstlaga tehtavaid süste looduslikult esineva tootega (hüaluroonhape). Ebamugavustunne on minimaalne, kuna protseduurkestab väga lühikest aega. Täitesüstide protseduuri esteetilised tulemused on näha vahetult pärast ravi umbes paari päeva pärast, lõpptulemus nädalaga. Kortsude ravimine täiteainetega käib kiirelt ning ei jäta arme. Täitesüsti protseduur kestab kokku umbes tund aega. Ravi tulemus püsib 12-18 kuudsõltuvalt valitud preparaadist, elustiilist, nahatüübist ja süstimistehnikast. Sellegipoolest on täitesüstide protseduuri mõjud täielikult tagasipööratavad.
Nii nagu iga teise süste hõlmava protseduuri puhul võib ka täitesüstidega kaasneda mõningast paistetust ja väikseid verevalumeid. Need peaks ära kaduma paari päevaga ning neid võib kerge meigiga katta.

Üldlevinud piirkonnad on:
• Huuled
• Suuümbruse kortsud
• Suu-nina-vahelised ehk nasolabiaalkortsud
• Põsekortsud
• Lõua piirkond
• Kulmudevahelised kortsud

2 nädalat enne: Hoidu laserravist, keemilisest koorimisest
1 nädal enne: Loobu aspiriini ja muude verd vedeldavate ravimite (nt Paratsetamool, Ibuprofeni) manustamisest

•Ei ole soovitatav kasutada meigitooteid 12 tundi peale süstimist ja hoidu süstitud piirkonna katsumisest
•Ühe kuni kahe päeva jooksul võib tekkida väike punetus ja sügelus. Paistetuse vastu aitab jääkoti asetamine
•24 tunni jooksul peale protseduuri väldi alkoholi
•24 tunni jooksul väldi verd vedeldavate ravimite kasutamist
•2 päeva jooksul kaitse nahka UV kiirguse eest
•Kahe nädala jooksul hoidu laserravist, keemilisest koorimisest,tugevatoimelistest näoprotseduuridest ja näomassaažist
•Kuni punetuse ja paistetuse kadumiseni väldi päikest, solaariumi ja saunaprotseduure kahe nädala jooksul

Täitesüstid on küllaltki ohutud, kuid patsient peaks end siiski informeerima võimalikest riskidest.
Levinumad kõrvalnähud on allergiline reaktsioon, verevalumidsüstimisepiirkonnas ja ka paapulid (väikesed kühmud naha all, mis tekivad täidise ümberpaiknemisest naha all ), mis mõne aja möödudes kaovad, kuid võivad mõnel juhul ka osutuda püsivateks. Samuti võib pärast süstimist tekkida kerge punetus, lokaalne turse või valu.
  • Ülitundlikkus valuvaigistava preparaati suhtes ( lidokaiin )
  • Rasedus, imetamine
  • Aktiivne herpes

Täitesüsti huultesse tehakse peamiselt siis, kui on soov:

  • anda huultele volüümi ehk huuli suurendada,
  • huuli noorendada ja siluda kortsukesi huulte ümber,
  • korrigeerida ebasümmeetriat.

Täitesüst sisaldab valuvaigistavat ainet lidokaiini. Tulemus on täpselt selline nagu soovid – lopsakam, noorem või sümmeetrilisem huul.

Tavaliselt on süstimise tulemused ajutised – püsivus 6-24 kuud, olenevalt millist fillerit kasutatakse. Loomulikult toimub mõju lahtumine järk-järgult, mistõttu ei esine järske dramaatilisi muutusi.

Täitesüstid sobivad igas vanuses inimestele kes veel ilukirurgilist sekkumist ei soovi või kelle puhul pole see veel näidustatud. Täitesüstid aitavad juba olemasolevad kortsud kaotada ning nende süvenemise peatada.

broneerimine