Kuidas eemaldada küüntelt inetuks läinud geellakk?

Alates 25. märtsist soovitas Saaremaa valla kriisikomisjon ühe ettevaatusabinõuna sulgeda kõik ilu-ja tervisesalongid. Hetkel seda soovitust muudetud veel ei ole ning seepärast hoiame Elu ja Ilu salongi suletuna eriolukorra piiranguid arvestades vähemalt mai alguseni.

Kuidas aga hakkama saada geellakiga, mis kasvab välja?

Hoidu geellaki maha kraapimisest. Geellaki eemaldamiseks on vaja: atsetooni, vatipatju, fooliumitükke 10tk, puidust (näiteks jäätise)pulka või metallist lusikat. Eemalda geellakk turvaliselt järgides järgmisi samme:

Samm 1: Viili küüneviiliga maha esimene kiht värvi, et murda keemilist sidet erinevate kihtide vahel kõigil 10-el küünel. See aitab atsetoonil imbuda geeli alumistesse kihtidesse.

Võti seisneb mitte geellaki maha koorimises vaid õrnalt küüneviili kasutades selle eemaldamises.

Samm 2: Alustades ühest käest, leota vatipadi atsetooni sisse ja seejärel aseta küüntele. Kinnita vatipadi fooliumi tükiga. Korda sammu kõikide küünte puhul sel käel. Oota 10 minutit.

Samm 3: Eemalda foolium ja vatipadi ühelt käelt. Puidust pulga või metallist lusikaga lükka geel küüntelt maha. Kui geel küüntelt ei eemaldu korda sama protseduuri ja hoia atsetooniga leotatud vatipatju küüntel 5 minutit. Pärast seda proovi uuesti geel küüntelt eemaldada.

Samm 4: Kui sul on küünepoleer kodus, siis õrnalt poleeri küünte pealispind siledaks. Kasuta küüneviili küünte kuju modelleerimiseks.

Samm 5: Määri õli küüntele ja küüsi ümbritsevale nahale, et niisutada ja toita nahka. Atsetoon on nahka kuivatava toimega. Sobib ka niisutav kätekreem.

Antud sammud ei sobi geelküünte eemaldamiseks. Geelküüned on vaja lihtsalt maha lihvida.